Pompa ciepła – kto najchętniej je kupuje?

Bezsprzecznie pompy ciepła słupsk i ich popularność non stop idzie do góry. Taki sposób ogrzewania jest ekologiczny, co przekonuje Polaków aby ich używać. Parę lat temu w naszym kraju kupionych zostało 56,5 tysięcy takich pomp. Specjaliści z POORTPC {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Pompa ciepła – z jakiego powodu tak chętnie je kupujemy?

W sklepach jest wiele typów pomp ciepła. Niżej je wymieniliśmy.

Pompy wodne – co należy o tym wiedzieć?

Bezsprzecznie poprzez ciągłą dostępność wody jesteśmy w stanie w normalny sposób funkcjonować każdego dnia. Bardzo często aby mieć dostęp do wody niezbędne jest zastosowanie pompy wodnej, która doprowadza wodę do domu bądź ogródka. W sklepach dostępnych jest dużo typów tych urządzeń. Takie pompy znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, są one używane między innymi do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Niemniej jednak o pompy wodne trzeba dbać, a także powinno liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być potrzebna.

Pompy hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Pompy tego typu, które nazywane są również pompami gruntownymi, stanowią ciekawą alternatywę. Znajdują swoje zastosowanie gdy woda znajduje się dość wysoko a sama instalacja wodociągowa powinna być wykonana możliwie jak najniższym kosztem. Takie pompy samozasysające są chętnie wybierane są do zasilania domków letniskowych, systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Dodatkowo wydajniejsze modele bez wątpienia mogą być wykorzystywane też do celów przemysłowych czy również do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać a także ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o tym wiedzieć?

Popularność takich pomp stale rośnie, gdyż na początku nie są wymagane duże nakłady finansowe. Źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze lub powietrze-woda. Taką pompę możemy używać niemalże w każdych warunkach. W takim wypadku konieczne bęzie jednak wyposażenie nieruchomości w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać to jak pracuje pompa albo ją zastępowało w okresie największych różnic temperatur w środku. Zalecane jest połączenie pompy powietrznej z układami niskotemperaturowymi.