Najskuteczniejsze metody walki z owadami

Szczególnie irytują latem. Owady mają wtedy najlepszy moment na rozmnażanie się i przy okazji drażnienie ludzi. Brzęczą, gryzą i wszystkim przeszkadzają. Bywają jak hydra – na miejsce jednego zabitego przylatuje następne pięć. Można spotkać różne sposoby radzenia sobie z nimi – od naturalnych do chemicznych dróg. Stosuje się różne lepy i pułapki, w drzwiach i oknach instaluje się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga – problem dotyka niemal wszystkich zakątków na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najbardziej skuteczne sposoby radzenia sobie z insektami?

Jak pozbyć się owadów na dworze?

Gdy na dworze robi się słonecznie aż chce się żyć. W okresie od kwietnia do września częściej spotykamy się ze znajomymi w plenerze. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w restauracjach, jeziora – wszystko to kipi życiem. Latu towarzyszy woń grilla. Ale nie tylko. Towarzyszy mu często brzęczenie komarów i pozostałych owadów. Są one w stanie popsuć całą radość z takich wydarzeń. Można je jednak ograniczać.

W lecie w sklepach wzrasta zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju spraye, żele czy preparaty, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Ludzka krew jest zachęcająca dla tych latających “potworków”. Wiele razy udało się dowieść, że sklepowe środki owadobójcze są efektywne. Co prawda ich zapach nie jest najpiękniejszy, ale ich działanie potrafi zapewnić spokojnie przeżytego grilla czy wyjazd za miasto.

Istnieją również bardziej naturalne sposoby odstraszania insektów. Owady, a szczególnie komary są bowiem bardzo czułe na zapachy. W związku z tym wszelkie intensywne zapachy je odpychają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe lub olejki eteryczne wychodzą obronną ręką ze starć z komarami.

Latający prześladowca – jak pokonać owady?

Otwarte okna i drzwi to podstawa w lecie. Upał lejący się z nieba jest trudny do wytrzymania w zamkniętych pomieszczeniach. Kłopot w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych domów wpadają też komary i spółka. One również szukaja cienia. Ponadto po zmroku wabi je światło i zapach naszej krwi.

Jednym z rozwiazań walki sobie z insektami są różnego typu pułapki na owady. Można je kupić w większości sklepów. Zazwyczaj przyciągają one owady swoim zapachem, a następnie skutecznie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy – wykorzystuje się je przeważnie do łapania much, ale sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Rozwiązaniem, które uniemożliwia insektom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to sporych rozmiarów miasto, gdzie panuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki pefekcyjne do rozwoju różnych insektów. Toteż moskitiery umożliwiają normalne funkcjonowanie Wrocławianom. Przynajmniej w domowym zaciszu pozwalają odetchnąć od naprzykrzających się stworzeń.