Leżaki – z czego powstają?

Leżak jest meblem, który bezwzględnie kojarzy nam się z latem. W ciepłe dni spotykamy go prawie wszędzie – na plażach, deptakach, przed restauracjami czy na podwórkach naszych domów.

Leżaki są niesamowicie wygodne i to z ich perspektywy najczęściej łapiemy promienie słoneczne. Ze względu na możliwość regulacji można na nich spędzać czas w dowolnych pozycjach.

Nadają się do czytania, drzemki, opalania, jak i zwyczajnego spędzania na nich czasu w miłym towarzystwie. W jaki sposób powstają leżaki? Z jakiego materiału?

Plusy i minusy leżaków drewnianych

Leżaki to przeważnie połączenie drewnianej(go) stelażu z wybranym materiałem. Wersja najczęściej spotykana to gruba bawełna, którą nawleka się na przygotowaną wcześniej konstrukcje.

Tego typu leżaki regularnie widujemy w wszelkiego typu ogródkach piwnych. Najczęściej naszym oczom w tego typu przybytkach ukazuje się leżak z nadrukiem. Dzięki rozwiniętym technikom druku restauratorzy chmarnie nakładają swoje logo na tkaninę okalającą leżaki.

Dlatego też leżak z nadrukiem, który możemy spotkać szukając cienia w letnie dni, to często przy okazji reklama danej marki czy lokalu. Najchętniej korzystają z tego typu zabiegu marketingowego dystrybutorzy napojów. Lokale czasem otrzymują tego typu leżaki od przedstawicieli handlowych w zamian za ekspozycję.

Dzisiejsze drukarstwo jest w stanie nadrukować na leżaku dowolne treści. Zatem nie powinno dziwić, że wykorzystuje się je jako reklamę. Często dostawcy zamawiają ten mebel w większych ilościach, by maksymalnie zwiększyć swoją widoczność. Również dlatego, że leżaki drewniane hurt są tańsze niż detaliczne sztuki.

Leżaki drewniane hurt czy detal?

Choć drewniane leżaki kojarzą się przede wszystkim z branżą restauracyjną to nie jest to problem dla własnych potrzeb zorganizować tego typu mebel.

Wystarczy skontaktować się z jedną z lokalnych drukarni. Wiele z nich szybko realizuje tego rodzaju zlecenia. Możemy wtedy nadać naszemu meblowi spersonalizowanego charakteru. Jest to również interesujący pomysł na prezent dla kogoś innego.

Co prawda, dużo tańsze, ze względu na skalę są leżaki drewniane hurt. Jednak w sprzedaży detalicznej, także możliwe jest zrobienie takowych przy relatywnie niewielkich kosztach.

Leżak z nadrukiem to, jak wspomniano nie tylko wygodny mebel. To także ciekawy nośnik reklamowy, który może wesprzeć identyfikację naszego biznesu. Szczególnie dobrze spełnia się on przy typowo “letnich” biznesach. Sygnowane logiem przedmioty zawsze zostają w pamięci klientów na dłużej.

Leżak z nadrukiem – na co zwrócić uwagę?

Dobra drukarnia pomoże nam przebrnąć przez proces produkcji leżaków od A do Z. Firmy przeważnie biorąc na swoje barki odpowiedzialność za cały cykl produkcji.

Możemy zatem liczyć, że nasz leżak z nadrukiem zostanie na początek zaprojektowany przez grafika. Wybór nadruku pozwoli nam na uruchomienie druku.

Nadruki nanoszone są na należycie przedtem wycięte plastry tkaniny. Gdy całość jest gotowa, materiał można nawlec na drewno i cieszyć się wygodą. Leżak z nadrukiem staje się hitem ogródków piwnych i parasolek.