Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i w jaki sposób je urządzić?

Wnętrza w stylu loftowym to coś, co w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Coraz częściej możemy spotkać pomieszczenia urządzone na loft, które są tak samo użyteczne a także piękne. Co charakteryzuje styl loftowy i w jaki sposób urządzić takie wnętrze?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, zazwyczaj występuje również pod inną nazwą – styl industrialny. Czemu? Odpowiedź jest prosta – najistotniejszą i najbardziej rozpoznawalną zaletą pomieszczeń loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które mamy w pomieszczeniu ma nam przede wszystkim służyć do tego, aby wygodnie się mieszkało a każdy jej metr był na sto procent spożytkowany . Szczególną uwagę zwraca się również na to, żeby w mieszkaniu panował minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi zwłaszcza o to, aby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolorystyka zastosowana w lofcie to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny gdyż powszechnie wiadomo – kolory są kwestią gustu i indywidualnie dobieramy je względem swoich upodobań.

W jaki sposób urządzić swój pierwszy loft?

Skoro wspomnieliśmy już o kolorach wobec tego przyszedł czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal a także cegła to najbardziej charakterystyczne akcenty, jakie spotkamy w stylu industrialnym. Głównie dlatego, że są one uniwersalne oraz świetnie prezentują się we wszystkich połączeniach kolorystycznych – szczególnie z wyżej wymienionymi barwami, które są po prostu uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne,i bardzo zasadnicze, jednak nie ma ściśle określonych zasad, których trzeba przestrzegać. To przecież nasze wnętrze, możemy poeksperymentować np. jedna ściana będzie pomalowana na inny kolor albo jeżeli mamy mieszkanie w starszym budynku, zamiast wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Mieszkanie ma być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest prosta – meble industrialne Warszawa. Industrialne to znaczy jakie? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; najpierw funkcjonalność, później dopiero kwestie estetyki. Najlepiej w tym przypadku spiszą się meble zrobione z desek i metalu. Skromne rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najlepsze. Jak już zostało powiedziane, chodzi przede wszystkim o to, żeby mieszkania spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone pod nasze potrzeby a także sprawdzały się na każdym polu, nie tylko jako biuro jak i miejsce odpoczynku.