Jak postępować w przypadku chronicznych migren głowy?

Ból głowy to , która martwi wiele osób. Z reguły pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i zostaje z nami na długie godziny. Jak postępować wtedy, gdy migrena pojawia się zbyt często oraz uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie? Dobrym wyjściem może okazać się rezonans magnetyczny głowy.

Jakie kroki podjąć, gdy ogromny ból głowy staje się codziennością?

Przede wszystkim nie należy lekceważyć takowych bóli. Jak w przypadku większość dolegliwości, może to bowiem oznaczać zdecydowanie poważniejszy problem niż nam się wydaje. Należy w porę zasięgnąć pomocy lekarskiej a także pójść na wskazane badania. Nasilające się migreny mogą być pierwszym symptomem dużo poważniejszych chorób, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby usłyszeć takiej diagnozy. Stąd też, tak ważna jest pomoc fachowca, zwłaszcza gdy mówimy o dolegliwościach w obrębie głowy. Najważniejsze jest to, aby od razu zacząć działać. Jakie kroki podjąć, kiedy ból głowy z dnia na dzień staję się coraz silniejszy?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym. Przede wszystkim jest to badanie, w trakcie którego nie korzysta się z promieni rentgenowskich, których wielu pacjentów się obawia. Jest ono również całkowicie nieszkodliwe w przypadku kobiet w ciąży. Z tego powodu, tak wiele osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w przypadku przewlekłych bólów głowy, są kierowane na badanie rezonansem magnetyczny. Wykonanie takiego badanie pomoże ustalić przyczyny częstych migren dzięki czemu – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Należ pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, które możemy wykonać w większości polskich miast, zarówno na NFZ jak i prywatnie .