Fryzjer dla psów – jaki jest zakres jego usług?

W ostatnim czasie znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko biegającym po ulicy. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie szczędzą grosza na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla psów mają coraz lepszy jakościowo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z czworonogami. Popularność zyskuje także strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy krzyk mody wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk powstaje w kolejnych lokalizacjach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Kim jest groomer?

Psi fryzjer Gdańsk specjalizuje się pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów bierze udział w różnego rodzaju wystawach. Dzięki cyklicznemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze się prezentować.

Spolszczona nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie jedynie strzyżeniem, ale także holistyczną pielęgnacją pupili. Stryżenie psów jest zatem jednym z kilku zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o czystość i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, a także gruczołów odbytowych oraz płciowych. Psi fryzjer Gdańsk pilnuje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów tak naprawdę oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takiej wizycie opuszcza salon groomerski całkowicie odświeżony.

Choć niektórzy postrzegają usługi groomera jako ekstrawagancję, to właściciele wypowiadają się w samych superlatywach.

Pies u fryzjera – jak wygląda wizyta?

By być w stanie wyrobić sobie opinię na ten temat, warto być świadomym jak wygląda tego typu wizyta.

Przede wszystkim groomer musi charakteryzować się właściwym podejściem do zwierząt. Czworonogi bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi w związku z tym znaleźć wspólny język z psem.

Na podstawie informacji otrzymanych od właściciela dopasowuje on zakres wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala też na dobór właściwych kosmetyków i instrumentów.

Następnie przeprowadzane są zaplanowane wcześniej zabiegi – startujemy od mycia. Strzyżenie psów jest łatwiejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do detali – czesze i trymuje czworonoga.

W dalszej kolejności ciało psa oglądane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk używa środki pielęgnacyjne i odkażające.

Komplet zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę reprezentatywnie.

Jakie cechy powinien mieć psi fryzjer?

Bez wątpienia wizyta w salonie groomerskim jest dla psa stresującym wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk cechować się musi właściwym podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i mieć wyczucie.

W tym fachu również bardzo ważne jest by ciągle się poprawiać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą kursy podnoszące ich umiejętności.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk trzeba ukończyć specjalny kurs. W jego trakcie przyszły fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat typów psiej skóry i sierści oraz stosowania narzędzi podczas pracy.