Drzwi bezprzylgowe – zalety i wady

Remontując dom lub modernizując nasze wnętrze będziemy borykać się z określonym rozwiązaniem – drzwi przylgowe lub drzwi bezprzylgowe w Gdańsku. Na jakie z oby lepiej się zdecydować? Tak jak każde rozwiązanie, to także ma indywidualne minusy i zalety. Zajmijmy się omówieniem dwóch owych grup.

 Plusy drzwi bezprzylgowych: 

  • Korzystniejszy wygląd pomieszczeń – kiedy zdecydujemy się na drzwi bezprzylgowe pozbędziemy się w naszym mieszkaniu nierównych krawędzi. Jest to spowodowane Taki stan rzeczy wynikaw pierwszej kolejności z faktu, iż tokowe rozwiązanie wyróżnia to, że zawiasy nie są widoczne po zamknięciu drzwi.
  • Nowa architektura – taki typ drzwi jest najczęściej montowany w współczesnych mieszkaniach. Po zamontowaniu wyglądają zarówno prosto, jak i ładnie, co jest wielką zaletę dla ludzi, którym zależy na tym, żeby wnętrze ich domu było kompatybilne z obecnymi trendami.

 Wady drzwi bezprzylgowych:

  • Koszt – pierwszą i najczęściej wymienianą wadą drzwi bezprzylgowych jest dość wysoka cena. Jest to wynik w pierwszej kolejności dużej ilości materiału, który należy użyć w czasie montażu takich drzwi.
  • Musimy zatrudnić naprawdę polecanych zwodowców – drzwi bezprzylgowe są wyjątkowo uciążliwe podczas montowania. Podczas ich zakładania trzeba się wykazać wybitną dokładnością i wprawą, ponieważ nawet mały błąd może później zaważyć na ich wyglądzie, a zwłaszcza użytkowaniu. Ten punkt jest także bezpośrednio połączony z przykładem wyżej wymienionym – pomoc zawodowców autmatycznie wiążą się z wyższymi kosztami